Rekrutacja do badania GIraFFE

Twoje Dziecko z jakiegoś powodu nie może być karmione piersią (będzie w całości lub częściowo karmione mlekiem modyfikowanym)? Zapraszamy do uczestnictwa w badaniu naukowym pt. ,,Wpływ karmienia niemowląt mieszanką na bazie mleka koziego na częstość występowania atopowego zapalenia skóry(akronim: GIraFFE).

Jaki jest cel badania?

Głównym celem badania jest określenie ryzyka rozwoju atopowego zapalenia skóry u niemowląt karmionych mieszanką na bazie pełnego mleka koziego w porównaniu do niemowląt karmionych mieszanką na bazie białka mleka krowiego (standardowe preparaty dla niemowląt).

Kogo poszukujemy?

Do badania rekrutowane są zdrowe niemowlęta, urodzone między 37 a 42 tygodniem ciąży, o masie urodzeniowej pomiędzy 2,5 kg a 4,5 kg, w wieku do 3 miesięcy, których matki planują rozpoczęcie karmienia mieszanką.

Ocenie będzie podlegać:

Miejsce prowadzenia badań:

Klinika Gastroenterologii Dziecięcej i Chorób Metabolicznych Uniwersytetu Medycznego im. K. Marcinkowskiego w Poznaniu, ul. Szpitalna 27/33, 60-572 Poznań.

Kontakt:
Osoby zainteresowane udziałem w badaniu prosimy o kontakt telefoniczny pod numerem: 693-332-064 lub mailowy: giraffe@ump.edu.pl.